7 шахових правил, які знадобляться в житті

Шахи – це, з одного боку, медитативний процес, що дозволяє відключити все зовнішнє і зосередитися на спокійній грі, але, з іншого боку, це відмінний спосіб потренувати мозок і розвинути навички. Змінами. І у шахів, як і у будь-якій іншій серйозній грі, є неписані правила, дотримуючись яких можна стати переможцем.

Окрім того, є правила, які можна застосувати не тільки в грі, але і в житті:

  • Безліч варіантів. У будь-якій ситуації є безліч найрізноманітніших варіантів розвитку подій, і якщо ви хочете перемогти, то повинні як мінімум представляти і передбачати відразу кілька з них. Як правило, найочевидніший варіант трапляється не в 99% (як вам здається), а в 50% випадків.
  • Терпіння. Як то кажуть, тихіше їдеш – далі будеш. Не робіть необдуманих вчинків, випадів, вчіться чекати, і ви досягнете успіху. Про що йдеться у давній китайській мудрості: «Якщо хтось вчинив з тобою погано, не намагайся йому помститися, сядь на березі річки, і незабаром ти побачиш, як повз тебе по воді пропливе труп твого ворога».
  • Погляд з боку. Якщо ви спробуєте поставити себе на місце суперника і прикинути, чим викликані ті чи інші його ходи або яку схему він намагається відіграти, ви зможете зрозуміти, як йому протистояти більш ефективно. Якщо ж ви настільки захоплені своїми ходами і не помічаєте оточуючих, то в кінці кінців пропустіть смертельний удар.

Читайте також:  Новий випуск «Ділового слова»

  • Мислення переможця. Мисліть позитивно і розраховуйте тільки на перемогу, не робіть непотрібних кроків. Вся ваша діяльність повинна бути спрямована на результат. Марна трата часу може бути виправдана тільки в одному випадку: якщо вона входить у ваш «хитрий» план.
  • Подяка. Дякуйте суперникам за влучні ходи і не приховуйте свого задоволення від гарної партії, і тоді у відповідь отримаєте таке ж відношення. Не дозволяйте своїй гордості встати на шляху вашої мудрості.
  • Уміння програвати. Вмійте програвати окрему партію, і ви ніколи не програєте в життя в цілому; ви просто почнете нову гру і переможете в ній, з огляду на попередні помилки. Перемагає не той, хто сильніший, а той, хто йде до кінця. Ставтеся до цього по-філософськи.
  • Задоволення. Живіть граючись і радійте самому ходу гри, адже саме процес просування до мети (як в грі, так і в житті) приносить найбільше задоволення. Ви отримуєте новий досвід, нові навички, приводи радіти і сумувати. Перемога – всього лише коротка, хоча і дуже радісна мить. Втім, не дуже радісно жити, коли основна частина задоволення в житті приходить тільки від цих недолугих за часом переможних моментів.

Автор: Михайло Чорний

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *