, ,

АРТЕМ ПИЛИПЧУК: «МЕНІ ВАЖЛИВО ПРАЦЮВАТИ В УКРАЇНІ»

Знаєте, щоразу під час інтерв’ю з підприємцями, нас все більше вражають масштаби думок «нового покоління». Цього разу поговоримо про «наполеонівські плани» тернополянина Артема Пилипчука. Це  – учасник Клубу Ділових Людей, ІТ-шник з величезними амбіціями щодо розвитку бізнесу і… планети.

 

З комп’ютерами я працював зі самого дитинства. Ще в школі  влаштувався програмістом до знайомого у науково-виробничу фірму. Займався впровадженням програмного забезпечення з автоматизації. Конкретніше – ми розробляли програму управління кадрами. У нас була база даних, яка збирала інформацію про всі кадри, друкувала заяви, бланки для полегшення роботи кадрового відділу, вела облік часу працівників. Зараз розумію, що це все було примітивно, але це непоганий досвід для 15-річного школяра.

Після закінчення школи поїхав навчатися у Києво-Могилянську академію на теоретичного фізика. «Витримав» 3 роки. Так, у мене немає вищої освіти (ред. – сміється).

Під час навчання кожному студентові потрібно було відпрацювати 200 годин «на благо університету». Хтось – носив шафи, а я вирішив попрацювати більш креативно. Разом з «колегами» організували 60 робочих місць в Інтернет-центрі. Ми розробили таку систему, щоб кожен відвідувач після того, як залогінився, зміг отримати доступ до власного робочого стола з власною історією, файлами. Для цього ми об’єднали все наявне дискове місце на всіх комп’ютерах. Це був теж непоганий досвід, який мені дуже допоміг в майбутньому.

Читайте новий випуск «Ділового слова»

Потім я працював системним адміністратором в одній дуже перспективній аутсорсинговій компанії. Втім, не простим «офісним» адміністратором, а адміністратором серверів. Я слідкував, чи всі процеси працюють злагоджено, скільки залишилося вільної пам’яті, тобто – моніторив стан дата-центру. Це був стартап колишнього віце-президента «Microsoft» Юхи Крістенсена. Основним продуктом компанії був віртуальний оператор. Наш сервіс дозволяв будь-кому стати мобільним оператором, пропонувати свої власні мобільні послуги, тощо. Це дозволяло клієнтам заробляти на своєму бренді. Для цього проекту Юха залучив близько 8 мільйонів доларів інвестицій. Він сказав, що проект принесе гроші, і йому повірили. Втім, через три роки компанія вийшла на 0 і її цілком – з офісом і персоналом – перепродали іншій компанії, яка, у свою чергу, продавала картографічні рішення для автомобілів, а згодом — команда реорганізувалася в аутсорсингову компанію. Через півроку я звільнився і повернувся в Тернопіль.

У Тернополі працював фрілансером. Потім долучився до команди «Travelport Ukraine».

У «Travelport Ukraine» я простий інженер. Компанія  займається дистрибуцією інформаційних послуг для туристичних агентств. Працюю системним архітектором. Основне моє завдання – швидка інтеграція комп’ютерних систем. Наприклад, у вас є одна комп’ютерна система, яка шукає авіаквитки, і є інша – наприклад, система бізнес-логіки чи бізнес-правил. Допустимо, ці системи потрібно об’єднати і, наприклад, підключити до них сайт. Це ми робимо. Окрім того, плануємо «архітектуру» наперед. В нас невелика команда з кількох працівників, які територіально розкидані по східній Європі. Я працюю з дому.

Основна наша задача – ми автоматизовуємо конкретний процес, який би мав спростити людям життя.

У мене дуже багато планів. Деякі от-от реалізую.

Перше, що планую – відкрити компанію, схожу до «Travelport Ukraine», втім, яка працюватиме в трохи іншій сфері. Зараз Міжнародна асоціація з авіаторгівлі створює відкритий стандарт, який дозволяє авіакомпаніям зв’язуватися напряму з туристичними агентствами. Для цього потрібно впровадити новий відкритий протокол для обміну інформацією між компаніями.  Наразі ніша не зайнята. Хочу спробувати зайняти частину ринку.

«Знайшов дуже   хороший спосіб   зареєструвати   власну компанію в   Європі – через   естонське   електронне   громадянство»

Я вже зареєструвався, мені видали спеціальну картку з чіпом, яка дозволяє виконувати різноманітні операції на сайтах, що підтримують цей сервіс –  державних і приватних, зокрема, зареєструвати власну компанію. Для реєстрації потрібно орендувати віртуальний офіс. З цим допомагають спеціальні компанії, які можуть надати фізичну адресу та людину, яка займатиметься прийомом кореспонденції.

Вести бізнес в Європі за такою схемою – дуже зручно, особливо мені – «людині технічній».

Паралельно хочу відкрити компанію в Україні. Це буде звичайна онлайн-туристична агенція, якій  надаватиму інформаційні послуги. Розумієте, просто «в повітрі» розробляли програмне забезпечення без реального доступу до інформації – складно. Все треба тестувати.

Зараз шукаю співвласника для цього тестового туристичного агентства. Для мене воно буде насправді тестове, бо не цікавлюсь прибутком. А для партнера – зможе стати реальним заробітком.

ІТ-компанію планую представити на конференції в Лісабоні у листопаді цього року.

Ще – мене дуже цікавить енергетична галузь. Втім, це вже більше мрія, ніж реальний план.

Два роки тому я кілька днів провів у Данії. В лабораторії одного університету ми виготовляли сонячні батареї. Такі, що друкуються на плівці. Це дуже інноваційно. Їхній термін служби складає три роки, а коефіцієнт корисної дії – наразі не більше 4%, втім, метод їхнього виготовлення — звичайний друк на плівці, набагато економніший, ніж у скляних аналогах.

Мені здається, що в Україні така технологія дуже перспективна. До прикладу, ви знали, що фермери на кілька місяців на рік накривають землю плівкою? Гектари землі, які можна було б вкрити… плівковими сонячними батареями. У результаті, за моїми підрахунками, з одного поля фермер міг би повернути в Укренерго електроенергії на 5-6 тисяч гривень.

Зважаючи на стан науки в Україні, наразі тільки думаю, як організувати лабораторію, яка б займалася дослідженнями та налагодженням процесів з виробництва.

Якби я закінчив Києво-Могилянку, зміг би працювати закордоном, що й успішно зробили мої одногрупники та знайомі. Але залишився в Україні. Напевне, для мене це дуже важливо…

Автор: Ірина Таран
Джерело: «Ділове слово» №23

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *