Дані аналітичного дослідження Клубу Ділових Людей

Опитування проходить у межах проекту «Адвокація для розвитку торгівлі», який реалізовує Клуб Ділових Людей у межах ініціативи «Діалог зі сприяння торгівлі» за сприяння Європейського Союзу та підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Серед опитаних – 157 власників та керівників малого і середнього бізнесу. З них 68 експортерів та 89 імпортерів.

За результатами дослідження, суб’єктів ЗЕД дещо обтяжує велика кількість дозвільних документів для експорту/імпорту (55% – обтяжує, але не критично, 34% – дуже обтяжує, 11% – зовсім не обтяжує).

Щодо роботи єдиного вікна, більшість опитаних частково нею задоволені (47%), 39% опитаних повністю задоволені сервісом, адже він спростив процес замитнення та розмитнення. Решту 14% взагалі не користуються послугою або користуються через брокерські компанії і не володіють даними щодо.

67% опитаних стверджують, що в них часто виникають проблеми з замитненням / розмитненням через перевірки (погодження) контролюючих органів (а саме – Держспроживслужби України). У 24% суб’єктів ЗЕД час від часу виникають такі проблеми, але загалом вони вагомо не перешкоджають процесу. І тільки для 8% робота контролюючих органів не створює проблем з експортно-імпортною діяльністю.

Ще одне питання, яке ми ставили в анкеті: «Чи виникають у вас проблеми з діяльністю митниці?». 49% опитаних відповіли, що інколи такі проблеми виникають, 33% – часто, 18% – взагалі не виникають.

Серед найчастіших проблем зовнішньої торгівлі – контрабанда на митниці. Для 19% опитаних така проблема перешкоджає діяльності, 48% – перешкоджає, але не критично, а 33% – взагалі не стикалися з такою проблемою.

Частково підприємців не задовольняє тривале очікування оформлення на митниці. 39% інколи стикаються з такою проблемою, 27% – постійно, тоді як 34% опитуваних все підходить.

51% опитуваних представників малого та середнього бізнесу ще не мали досвіду міжнародної сертифікації, тоді як 34% відчувають проблеми з отриманням ліцензії, міжнародних сертифікатів.

Окрім того, важливим питанням зовнішньої торгівлі є відшкодування ПДВ. 60% підприємців вважають, що цей процес є непрозорим, 36% – відзначають, що ПДВ так і не були відшкодовані, не зважаючи на наявність усіх потрібних документів, і тільки 4% не мали проблем з відшкодуванням податку на додану вартість.

64% опитаних скаржаться, що мали проблеми з визначенням митної вартості товару та коду товару, тоді як у 36% такої проблеми не виникало.

Опитування Клубу Ділових Людей триває і можливе за посиланням. Попередні дані актуальні на 20 квітня 2017 року.

Це опитування було підготовлене у межах проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Клуб Ділових Людей» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *