,

Інтелектуальний капітал – найбільша цінність компанії

Експрес-консультація. Як відстояти інтелектуальні права у бізнесі? Консультує Юрій Трачук.

ДОВІРА ТА РЕПУТАЦІЯ

Завоювання довіри споживача та побудова ділової репутації – тривалий та кропіткий процес, а тому цілком логічно, що кожен прагне захистити свої надбання. А у висококонкурентному середовищі ринку – це питання продуктивності, питання виживання бізнесу.

Без охоронних документів на реєстрацію торгової марки, або патенту на промисловий зразок, відстоювання власного доброго імені перетворюється на цікавий та завжди тривалий квест з непередбачуваним фіналом.

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ

Для цього необхідно вдаватись до заходів раннього захисту – це єдиний правильний шлях для захисту своєї ділової репутації, своїх досягнень і доходів від незаконних посягань третіх осіб. Патентування – надійний спосіб зберегти її, гарантувавши лідерство на ринку.

Якщо ви виявили порушення, для початку процесу слід подати заявку, оформлену відповідно до встановлених норм й правил, сплатити збори(розмір, яких варіюється, залежно від матеріалів заявки та кількості заявників). Після встановлення дати подання заявка відправляється на державну експертизу. І тут вам не обійтись без допомоги фахівця найвищої кваліфікації з інтелектуальної власності – патентного повіреного.

РЕЄСТРАЦІЯ

Закон напряму не зобов’язує бізнес реєструвати торгову марку, але якщо менеджмент  дорожить власним ім’ям та репутацією, то така реєстрація – очевидний крок. Реєстрація торгової марки захищає від недобросовісної конкуренції: коли нечисті на руку “ділки” копіюють зовнішній вигляд товарів, випускаючи низькоякісну підробку.

Звичайно ж, бажано зареєструвати торгову марку наперед, таким чином убезпечивши себе від порушення прав інших власників торгової марки та захиститись від появи конкурентів із тотожною або схожою.

ДОВЕСТИ ПОРУШЕННЯ

Ми прихильники того, що будь-яке порушення спочатку потрібно зафіксувати та якісно зібрати доказову базу. Після повної фіксації, потрібно підготувати претензію порушнику. Все потрібно робити оперативно. Якщо порушник не припинить чинити порушення після отримання претензії – тоді потрібно звертатися до уповноважених органів – суду, Антимонопольного комітету чи правоохоронних органів.

Додамо, що більше про реєстрацію торгової марки, захист інтелектуальної власності Юрій Трачук розповість під час заходу “Інтелектуальна власність для бізнесу”. Більше про захід та умови участі читайте  за посиланням.

Юрій Трачук, засновник патентного бюро «Рівнепатент», дійсний тренер Програми РАДА USAID, сертифікований професіонал з інвестицій USAD (Навчальна програма ЛІНК). Професійний стаж – 13 років

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *