,
ЯК ОБРАТИ КАВУ? РЕКОМЕНДАЦІЇ БАРІСТА

«Кава – це не напій, а засіб для комунікації», –жартують у нашому офісі. Втім, незважаючи на справжню ціль «зустрічі за горнятком кави», радимо дбати й про якість самого напою. Допоможе в цьому баріста«мобільної кав’ярні» у Львові Юрій Козлюк, який сам дотримується та іншим рекомендує кілька правил кавової культури.

Як обрати каву?

Якщо говорити про каву в зернах, то найкращий варіант – купувати її в спеціалізованих магазинах чи кав’ярнях, де відразу її обсмажують. Огляньте каву перед купівлею. За зовнішнім виглядом можна визначити якість. Зерна арабіки – подовжені та великі, робусти – кругліші та менші.

Колір зерен залежить від ступеня обсмажки. Раджу уникати сильно обсмаженої кави, адже її смак не передасть особливостей того чи іншого сорту. Чим більше обсмажена кава, тим темніший колір зерен і вищий відсоток золи. До слова, саме золою «маскують» неякісні зерна кави.

Які бувають види кави?

Загалом каву поділяють на три види – арабіку, робусту та ліберіку. Остання малопоширена, а продають переважно арабіку та її суміш з робустою. Для робусти характерна висота плантацій до 700 метрів над рівнем моря. Для арабіки – від 600 до 2 000. Чим вище плантація, тим якіснішою вважають каву. Відмінності дуже помітні: у робусті майже вдвічі більше кофеїну, для її смаку характерна гірчинка та в’язкість без особливої яскравості. В арабіки виражена м’яка кислинка і в ній на 60% більше вмісту ароматичних масел, через що її смак має фруктові та ягідні нотки.

Як приготувати каву?

Якщо купувати якісну каву, то будь-який із відомих методів приготування вас потішить. Я от, наприклад, ніколи не цурався напевно найпростішого методу приготування –запарної кави. Гадаю, багато хто вперше в житті куштував саме таку каву. Бажаю кожному знайти свій улюблений спосіб. Якщо кава займає так багато місця у нашому житті, то хіба не варто їй приділити трохи більше нашого часу?

«Мобільна кав’ярня» – бізнес-проект Павла Бєлоусова – учасника проекту «Новийвідлік» (бізнес-інкубатора для внутрішньо переміщених осіб, який організував Клуб за підтримки МФ «Відродження».

 

Джерело: «Ділове слово» №2 за 10 березня 2016 року

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *