Марія Бугаєнко: «Колектив – це живий організм, який має душу і в цьому найбільша складність»

Ви хочете, щоб команда працювала як годинниковий механізм? Як підвищити ефективність працівників та покращити їхню мотивацію? Про це під час майстер-класу розповідатиме Марія Бугаєнко. А у статті експертка розповідає про основні принципи командної взаємодії. 

Роль команди

Бізнес роблять люди! І за умови наявності більш-менш рівних по кількості і якості інших ресурсів, саме людський ресурс стає або конкурентною перевагою, або слабкою ланкою самого бізнесу. Тімбілдінг – спосіб, який дає можливість з набору суцільних людських факторів, зробити векторизовану ефективну структуру – єдиний живий організм, процеси в якому відбуваються синхронізовано. А отже прогнозовано, що в свою чергу, дає можливість мінімізувати ризики з виконання  бізнес-процесів.

Тімбілдінг – спосіб, який дає можливість з набору суцільних людських факторів, зробити векторизовану ефективну структуру – єдиний живий організм, процеси в якому відбуваються синхронізовано.

Команда – єдиний механізм.

Проведемо аналогію з годинником. Яке завдання у годинника? – Йти і показувати  час! Для того, щоб він виконував свою функцію, він має бути певним чином складений (всі необхідні деталі певної форми і якості, відповідно до функцій і нічого зайвого), правильно розташовані ( зв’язок з іншими деталями, послідовність), – це те що формує сам механізм. А ще має бути те, що його запустить – батарейка чи запуск у ручному режимі.

Для людей треба створювати такі умови праці, які б враховували не лише їхні фізичні особливості, а й душевні і духовні потреби та інтереси.

З командою те саме. Вона створюється під певне завдання. Працівники підбираються з певними якостями під конкретні функціональні обов’язки, згідно особливостей тих процесів, до яких залучать. Між ними налагоджується необхідний зв’язок з певною послідовністю взаємодій та ієрархією впливів, і потім задається темп роботи з чітким розумінням кінцевої мети, як орієнтиру, строків виконання і критеріїв оцінки результату.

Команда – живий організм

У першу чергу, колектив – це живий організм, який має душу і в цьому найбільша складність. Розуміючи це, ми приходимо до того, що для людей треба створювати такі умови праці, які б враховували не лише їхні фізичні особливості, а й душевні і духовні потреби та інтереси. Клімат створюють самі люди. А для того, щоб він був комфортний, визначаються базові принципи взаємодії (внутрішньокомандної комунікаціі): у статуті прописуються головні цінності компанії, які апріорі сповідує кожен.

Про майстер-клас

Під час заходу я зроблю «командну взаємодію» з тими учасниками, які будуть присутні. На «живому» прикладі ми розберемо усі базові речі, на які варто звертати увагу при роботі з командою. Крім того, ці ж практики і вправи учасники зможуть застосувати  у своїх колективах, як з ціллю діагностики групових динамік, так і з метою налагодження внутрішньокомандних комунікацій.

Практики і вправи учасники зможуть застосувати  у своїх колективах, як з ціллю діагностики групових динамік, так і з метою налагодження внутрішньокомандних комунікацій.

Марія Бугаєнко, модератор, фасилітатор, мотиватор, коуч, бізнес-тренер, системний розстановник. Автор системи тренінгів «КАРТА УСПІХУ». Зовнішній незалежний експерт з питань
управління персоналом.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *