,

МОТИВАЦІЯ – ЦЕ ПІВШЛЯХУ ДО УСПІХУ

Ви можете здивуватися і запитати: “Але хіба хвора людина хоче хворіти?” Так, відповім я, він хоче хворіти, тому що це вигідно: тебе всі шкодують, ти отримуєш підтримку і співчуття, тобі багато прощається і інше. Можливо, у вас є і інше питання: а як же діти – навіщо ж хворіють маленькі діти? І тут теж є відповідь від фахівців-психологів: основною причиною хвороб дітей є проблемні відносини батьків – для дитини дуже важливо, щоб батьки були разом, тому він “викликає” у себе хворобу, щоб підвищити рівень відповідальності у батьків і об’єднати їх.

Але це все були прості відволікання в сторону для того, щоб донести головну ідею саме мотивації: у вас завжди є мотивація як життєвий намір. Тому, якщо хтось скаржиться на відсутність мотивації – не вірте, мотивація у нього є, і це мотивація на те, щоб скаржитися на відсутність мотивації. Вам буде легше зрозуміти цей каламбур, якщо ми розглянемо визначення мотивації: внутрішня причина для вчинення дій. Бачите – внутрішня?

Звичайно, зовнішні обставини впливають на те, які дії ви виберете здійснювати, але напевно ви і самі помічали, що в одній і тій же ситуації різні люди роблять різні дії і отримують різні результати. І звідси – перше правило саме мотивації.

Правило 1. Для того, щоб бути мотивованим не дивлячись ні на що, вам потрібно мати ВЛАСНІ ЦІЛІ.

Під словом “власні” мається на увазі, що ви самі цього хочете. Навіть якщо мета запропонована вам кимось іншим, суть мотивації в тому, що ви теж цього хочете: вам важливо, щоб це сталося, ви готові працювати, не спати ночами, залучаючи друзів і близьких, викладатися по повній і ін.

Зовсім не обов’язково, щоб вашою метою був власний бізнес. Знаєте, серед людей, що мають власний бізнес, набагато менше багатих людей, ніж серед найманих топ-менеджерів. Наприклад, власників у компанії FaceBook зовсім небагато, а ось високооплачуваних керівників, що мають колекційні автомобілі в гаражах дорогущих вілл, вже точно кілька десятків.

Тому поставте собі амбітну мету в рамках компанії, в якій ви працюєте, і максимально використовуйте наявну у вас можливість.

Правило 2. Мотивація завжди пов’язана з ДІЄЮ.

Коли мене запитують, як зрозуміти – твоя це мета чи ні, я відповідаю просто: подивіться на дії. Адже мотивація це причина для дій, і саме діями людини вона демонструється. Сидить він на дивані – значить, змотивувати сидіти на дивані, бігає в парку вранці – змотивувати бігати, скандалить з колегами – змотивувати скандалити!

Що значить “змотивувати”? Це означає, що у нього є усвідомлювані причини і пояснення, чому його дії зараз вірні: бігун розповість про користь для здоров’я, лінивець про свою втоми, скандаліст про поганих рисах характеру інших людей. Тобто, мотивація завжди пов’язана з наявністю щирого пояснення – чому потрібно робити це дія.

А що може стати справжнім поясненням для само мотивації, крім мети, яка вас надихає?

Правило 3. Щоб дії відбулися, вам потрібен ПЛАН.

Це цілком природно – мати план, адже без плану правильних дій в правильний час до закінчення. Тому що ми з вами істоти дуже раціональні і ніколи не займаємося тим, що не має сенсу. Немає плану – немає гарантії результату, немає гарантії результату – немає сенсу витрачати час.

Наскільки наявність плану підвищує ймовірність досягнення мети? За даними досліджень компанії PWC – до 95%. Крім того, є ще одна цифра: наявність плану прискорює виконання на 30% від запланованого часу. Але при дуже важливої ​​умови – план повинен бути по-справжньому хороший, тобто з урахуванням усіх необхідних чинників.

Правило 4. Досить для багатьох це правило може прозвучати несподівано: прорахуйте ризики ЗАВЧАСНО.

Так, так, не дивлячись на загальноприйняту думку, що не треба розраховувати ризики, щоб, а) їх не притягнути і б) їх не злякатися, ризики треба прораховувати заздалегідь. Тому що мотивація у людини падає саме тоді, коли він стикається з несподіваним бар’єром / перешкодою.

Чому потрібно ризики прораховувати наперед? Якраз саме для мотивації! Ось уявіть, ви кудись йдете, раптом, бац !, несподівану перешкоду. Як ви себе почуваєте? Звичайно ж, у вас включаються розлад і засмучення: за що? Іду собі спокійно, нікого не чіпаю – і раптом така неприємність, а я до неї і не готовий … А тепер уявіть собі інший сценарій: ви все прорахували, ризики переглянули, соломку підстелили, парасольку з собою взяли, додатковий ресурс припасли, запасний маршрут прорахували . І ось він, ризик, трапився – а ви його чекали! І ви з радісною посмішкою дістаєте вашу паличка-виручалочка і гордо проходите мимо тих, хто розраховував, що найкращий спосіб уникнути форс-мажорів – це сподіватися, що вони не трапляться.

Форс-мажори були, є і будуть. Перемагає той, хто готовий перемагати.
 
Правило 5. Завжди знаходите спосіб себе хвалити.

Отримали результат – похваліть себе і похваліться. Поставте “галочку” у списку перемог. Повісьте грамоту на стіну. Поставте кубок на чільне місце. Зберіть друзів на вечірку.
Це неймовірно сильний спосіб саме мотивації: коли багато людей знає про те, який ти молодець – просто доводиться продовжувати бути молодцем. Зверніть увагу на те, що успішні люди не тільки не соромляться хвалитися своїми успіхами, вони, навпаки, це роблять дуже голосно, навчаючи інших людей своїм секретам. І не бояться ні того, що хто-то что-то вкраде, ні того, що хтось щось скаже. Ні, вони просто розуміють, що гучне спілкування з публікою змушує тебе тримати планку високо.

Я точно знаю, що багато хто з вас амбітні, талановиті і цілеспрямовані. Дійте! Дійте більше, ширше, могутніше.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *