Михайло Колісник: «Вчіть фінанси для того, щоби примножувати гроші»

Михайло Колісник, Професор фінансів Львівської бізнес школи (LvBS) та Викладач у бізнес-школах Східної Європи вже 29 вересня – 1 жовтня навчатиме Фінансовому менеджменту у Львові в Громадській Школі Бізнесу. Що розглянуть на триденному Модулі MBA, чому малому бізнесу варто підвищувати фінансову грамотність і як розуміння фінансів впливає на прийняття рішень – в ексклюзивному коментарі Михайла Колісника для Клубу Ділових Людей.

Про цілі Модуля

Насамперед, ми будемо вивчати фінанси. Це і управлінський облік і управління витратами, фінансовий менеджмент та читання фінансової звітності. Фінанси виступають такою системою приладів, у якій можна управляти фірмою. І метою першої частини Модуля з фінансів є дати можливість людям користуватися відомими фінансовими інструментами розрахунків і обґрунтування управлінських рішень. Хочеться, щоби внаслідок навчання люди зрозуміли: які фінансові показники і індикатори вони можуть рахувати в ході своєї діяльності і що ці показники означають. Як буває наприклад так, що у компанії є прибутки, але немає грошей? Які види прибутку бувають і в яких випадках ми можемо використовувати показник прибутку як показник? Як те, що робить людина в своїй сьогоденній діяльності, впливає на фінансову звітність?

Друга частина Модулю буде присвячена управлінню витратами і прийняттю рішень на основі витрат і доходів компанії. Ми розглянемо ціноутворення: як правильно встановлювати ціну на свої продукти, як обчислити фактичний заробіток на основі встановленої ціни, як рахувати точку беззбитковості компанії у випадку декількох продуктів та наявної системи оподаткування, скільки ми маємо продавати, щоби бути в плюсах?

І третя частина – це типові рішення, які приймають люди. Є цілий ряд управлінських рішень, котрі стандартизовані фінансистами, вони вимагають досить нескладних обчислень для обґрунтування, але потрібно знати що робити. Наше завдання: ознайомити і зробити так, щоб людина могла використовувати ці розрахунки.

Специфіка фінансового середовища в Україні

З точки зору формул, чи технології обчислень, котрі робляться, то формули, які вивчають на курсі фінансів в Україні, не будуть чимось відрізнятися від фінансових формул в Польщі, чи, скажімо, в Німеччині. Але є різниця в оподаткуванні, в процентних ставках, у відносинах між особами, що здійснюють ділову активність, отже саме ця специфіка впливатиме на числа, які ми беремо і використовуємо в формулах, і, як наслідок, вона буде впливати на рішення які ми приймаємо. Тобто, специфіка нашого середовища, більш жорстокого з підприємницької точки зору, з податкової точки зору, ніж, наприклад, десь на Заході чи в Європі, зобов’язує нас розумітися у фінансах, щоб захищати свій бізнес.

Фінансові рішення завжди за власником бізнесу

Найнявши бухгалтера, ви не зможете перекласти на нього фінансові рішення. Бухгалтер з точки зору фінансів повинен тільки констатувати поточний стан справ на підприємстві: у нас такі-то доходи за минулий період, у нас такий прибуток, такі-то величини складських запасів на кінець року тощо. Та, насправді, бухгалтер не має сам приймати рішення і далеко не кожен бухгалтер здатен порекомендувати правильні з точки зору фінансів рішення. Багато бухгалтерів рекомендують податково-комфортні рішення, видаючи їх за оптимальні та фінансово обґрунтовані. Тому, рішення завжди за керівником, і він повинен знати фінанси.

Фінансова грамотність як запорука розвитку бізнесу

Очікується, що коли ви завершите цей модуль та добре засвоїте матеріал, то зрозумієте, що означає фінансова звітність та цифри у цій звітності. Ви зможете розраховувати точки беззбитковості і ефективності рекламних кампаній та впевнено приймати велику частину стандартних управлінських рішень. І від тих рішень, які ви приймаєте, буде залежати те, чи стане у вас більше грошей, чи їх стане менше. Тому я можу закликати підприємців і представників малого бізнесу тільки до одного: не старайтесь приймати рішення, які зменшують ваші гроші, вчіть фінанси для того, щоби примножувати їх.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *