, ,

Олег Дунаєвський: «Мозаїка – не для кожного»

Олег Дунаєвський закінчив факультет автоматизації та комп’ютерних наук. Попрацював за фахом три роки і… поїхав до Італії вчитися мистецтву мозаїки. Що з того вийшло і до чого тут бізнес – розповідає сам митець.

Студія мозаїки «МІФ» – виготовлення мозаїки на замовлення,
проведення майстер-класів, навчальні курси.
Місто: Івано-Франківськ

Історія

Мистецтву мозаїки я навчався в італійському місті Спілімберго. Там знаходиться єдина в світі професійна школа з мозаїки. Впродовж навчання, яке тривало три роки, нам виділяли близько 20 годин в тиждень для практики та давали багато волі – для того, щоб кожен знайшов свій власний стиль.

Два роки тому я приїхав додому (ред. – в Івано-Франківськ) та заснував студію мозаїки. Намагаюся поширювати власний досвід та мистецтво загалом.

img_6885

«Мистецтву мозаїки я навчався в італійському місті Спілімберго»

Технологія

Я займаюся художньою мозаїкою. Створюю картини за допомогою маленьких шматочків смальти чи мармуру. Мені ця техніка подобається тим, що тут можна виразити себе і в кожен проект вкласти частинку душі.

Мозаїка не для кожного, бо потребує старанності та наполегливості. Окрім того, створення таких картин  дуже довготривалий процес. Залежно від розміру та складності робота над одним проектом може тривати від 10 днів до місяця, а то й довше.

Смальту для робіт замовляю в Італії. Цей матеріал повністю статичний, він не вицвітає та ні з чим не реагує. Таким, яким є сьогодні, він буде й через 500 років.

Таку мозаїку закордоном використовують у монументальному мистецтві – нею оздоблюють стіни і навіть підлогу. Коли я жив в Італії, ми для музею створювали двох- і трьохметрові мозаїки.

img_6785

«Одна з причин, чим мене полонила така техніка мозаїки – з її допомогою долучаюся до чогось вічного»

Процеси

Перед тим, як створити студію, я ринок не вивчав. Це моє хобі, яке поступово переростає в бізнес. Втім, значно повільніше, ніж я планував.

Наразі у мене невеликі замовлення. Мозаїка – досить дороге задоволення, враховуючи вартість матеріалу і час.

Смальта (нім. Smalte,  від італ. smalto «емаль») —   кольорове непрозоре   (заглушене) скло у вигляді   невеликих кубиків або   платівок, застосовуване для   виготовлення мозаїк у   декоративно-ужитковому, в   тому числі ювелірному   мистецтві.

На навчанні в студії я майже не заробляю. Майже всі зароблені гроші йдуть на купівлю матеріалів. Сподіваюся, що серед своїх учнів зможу знайти майстрів, які допомагатимуть мені розвивати власну справу.

Клієнтів залучаю тільки через знайомих. Зараз розробляю сайт, каталог робіт.

Я знаю, як організувати процес виготовлення мозаїки, але в плані бізнесу я наразі початківець.

img_6867

«Мозаїка – не для кожного. Вона потребує дуже багато наполегливості і терпіння»

Конкуренти

В Україні мозаїчне мистецтво слабо розвинене, переважно як відгалуження від іконопису. Майстри, які працюють на замовлення, сприймають мозаїку виключно як комерційну роботу. Роблять процес простішим і завершують роботу швидше. Мені це не подобається, я хочу вкладати душу в кожен шматок.

Позиція власника

Чого я чекаю від студії? По-перше, хочу, щоб тут нарешті були працівники і багато замовлень. Сам я не можу реалізувати великі проекти. Мені потрібні люди, які будуть серйозно ставитися до справи і будуть готові вкладати в неї свій час.

Для мене головне – займатися улюбленою справою. Робота робить мене щасливим. Це найголовніше.

img_6869

img_6848

img_6829

img_6825

img_6780

Автор: Ірина Таран
Фото: Оксана Кулеба, Юлія Іртаєва

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *