Переваги та недоліки безвізового режиму для бізнесу

Після введення безвізового режиму з 11 червня 2017 року, громадяни України зможуть в’їжджати без віз в усі країни-члени ЄС, а саме: Австрію, Бельгію, Болгарію, Грецію, Данію, Естонію, Іспанію, Італію, Кіпр, Латвію, Литву, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Польщу, Португалію, Румунію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Францію, Хорватію, Чехію, Швецію (за винятком Великобританії та Ірландії), а також в 4 країни, які є асоційованими учасниками Шенгенської угоди: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію і Швейцарію.

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт, решта правил перетину кордону залишаються незмінними. У разі бізнес-поїздок (відряджень), прикордонник може спитати такі документи: запрошення на зустріч або інший документ, який підтверджує торговельні чи ділові відносини, або квиток на виставку чи зібрання.

Безвізовий режим не даватиме права на проживання, працевлаштування або тривале навчання в країнах ЄС, оскільки перебування обмежене до 90 днів зі 180, а при бажанні продовжити перебування необхідно буде отримати візу

Проте для українського малого бізнесу це принесе ряд переваг, оскільки велика кількість бізнес-контактів не відбулася або відбулася невчасно через візовий режим, бо українські учасники не могли потрапити на зустрічі, конференції, виставки тощо. Оскільки впливали такі фактори при виготовленні віз як час (орієнтовно 2 місяці), місце розташування посольства чи консульства, вартість (консульський збір, послуги візового центру), маніпуляції з боку посередників.

Підпишіться на розсилку «Ділового слова»

Тепер ці фактори буде усунуто, що також стимулюватиме бізнесменів до налагодження контактів з іно-земними партнерами та переймання європейського досвіду.

Існує думка, що недоліком безвізу може стати міграція українців, які працюватимуть в Європі нелегалами, проте у разі їх виявлення роботодавець мусить заплатити дуже великий штраф, а самого найманця депортують, що є вагомим стримулюючим фактором для обох сторін.

Джерело: «Ділове слово» №34
Автор: Ірина Співак

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *