, ,

ТЕАТР ІМПРОВІЗАЦІЇ ЯК СПОСІБ ПРОЯВИТИ СЕБЕ

Коли потрібно написати про незвичайний бізнес-проект, редакції «Ділового слова» доводиться нелегко. І не тому, що бракує підприємців з цікавими ідеями, а тому, що їх насправді дуже багато. Нарешті черга дійшла до одного з учасників проекту «Молоді лідери України» Ростислава Лози.  Його ідея імпровізованого театру заслуговує уваги. І не тільки мистецтвоманів, а й, як виявилося, підприємців…

Ростиславе, розкажи, як з’явилася ідея театру імпровізацізації?

– Така ідея виникла давно і не в нас. Її реалізація розпочалася у 1950-х роках, коли театрали вирішили створити щось нове. Українцям ідею привезли поляки три роки тому. Через рік їхні послідовники провели майстер-клас для львівських студентів, серед яких був я. Вони мене настільки «запалили», що вирішив створити свій театр. Назвав його «Пан Коцик».

Як гадаєш, у чому полягає перевага театру імпровізації над його традиційною формою?

– Я, звісно, постараюся їх порівняти, але це насправді два абсолютно паралельні поняття. Традиційний театр більш духовний. Там у тебе є образ, якого ти маєш дотримуватися, є персонаж, у якого ти маєш вживатися і так далі. Тобто є якась підготовка. У театрі імпровізації відбувається все тут і зараз. У тебе не-має часу продумувати весь сюжет до найменших деталей. Маєш тільки 5 секунд для створення мінімального персонажу.

Яка перевага театру імпровізації? Він дуже сильно «розганяє» мислення, ти маєш бути максимально «включеним». Повинен постійно дотримуватися образу того персонажу, якого ти собі вигадав, до того ж, не забувати про логічну послідовність всіх дій.

Якщо сюжети, діалоги та персонажі створюються прямо на сцені, то чи трапляються певні непорозуміння між акторами під час вистав?

– Може й трапляються, але глядачеві про це знати не можна. Глядач розуміє, що це все імпровізація. Звичайно, якісь непорозуміння можуть траплятися. Адже одна людина не може читати думки іншої. Тому під час імпровізації варто дотримуватися головного правила: завжди кажи так. Тобто ти маєш приймати абсолютно все, що тобі скаже твій партнер.

– Оскільки формат ваших вистав дещо нетиповий, то чи впливає це на глядача? Тобто, чи можна театр імпровізації назвати суто молодіжним?

– Його не можна назвати суто молодіжним. Адже, як я вже сказав, за-кордоном «імпро» настільки розрослося в суспільстві, що його вже включили в шкільну програму. Це надзвичайно універсальний спосіб позбутися будь-яких страхів перед публікою, натомість, ти стаєш більш відкритим до людей. Щодо театру «Пан Коцик», то вже кілька років ми практикуємо майстер-класи для діток. І це надзвичайно круто, тому що вони з радістю приймають все, що ти даєш, випромінюючи купу енергії.

«Імпро» – чудовий спосіб позбутися страхів перед публікою

Для дорослих, зокрема людей бізнесу, такі майстер-класи також дуже корисні, адже імпровізація розковує та допомагає позбутися психологічних бар’єрів. Якщо набирають новий штат людей, які між собою не знайомі, це чудовий спосіб тімбілдінгу. Тільки кілька ігор та вправ – і люди вертаються в дитинство: до того часу, коли вони почувалися безтурботно. Така неформальність здружує колектив.

Як у такому форматі підприємці можуть проявити себе?

– У додаток до того, що я вже ска-зав, «імпро» допомагає зруйнувати бар’єри між людьми, що дуже важливо для підприємців. А також допомагає цілком позбутись страху публічних виступів та навчитись контактувати із аудиторією та стати психологічно розкованим.

Чи маєте стратегію щодо розвитку «Пан Коцика» як бізнес-ідеї?

– Ми маємо таку стратегічну ціль: йти до Європи. Але це дуже вагомий крок, який вимагає подолання певних принципів. Після Нового року ми будемо рішуче йти до своєї мети.

Автор: Анна-Марія Штіль

«Пан Коцик» – команда активних, веселих та за-пальних імпровізаторів, яка підніме настрій, розве-селить і дозволить бути учасником виступу, лиш сказавши слово.
«М
и не плануємо, не домовляємось і не маємо заготовлених жартів. Актори “Пана Коцикапросто на ходу розігрують смішні сценки на основі пропозицій глядачів. Імпрошоу  триває 45-70 хвилин і складається з коротких форм  по 3-5 хвилини на сценку. Кожен виступ унікальний, бо скільки є людей, стільки ж – ідей», – з опису театру на сторінці у Facebook
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *