,

Традиції сімейного бізнесу

Підприємства сімейного типу складають доволі велику частку у багатьох економіках країн Центральної Європи. Впродовж десятиліть вони, згідно із статистикою, стабільно забезпечують більшість робочих місць. Це зазначає Екгард Керайн – експерт з родинного бізнесу, якого Клуб Ділових Людей запросив поділитися досвідом з львівськими підприємцями 3 грудня. Він розповів учасникам Клубу, чому сімейні підприємства – це найкращий і найдоступніший спосіб стрімкого розвитку економіки країни. Пропонуємо кілька тез зі заходу.

Економічним системам із високою часткою сімейного бізнесу приписують кращу стійкість до криз. Поширеною є теза, що країни із структурованою таким чином економікою є політично стабільнішими та генерують вищі податкові надходження у державну казну.

Основні правила успішного родинного бізнесу – це письмово зафіксовані довгострокові цілі підприємства (візію), комунікація, що враховує особливості такої специфічної форми організації підприємництва та грамотно організована система передачі / правонаступництва бізнесу. 

Якщо не враховувати жалюгідні умови кредитування стартапів, то загалом стартові шанси українського бізнесу – доволі непогані.

Для подальшого розвитку потрібно неминуче витіснити корупцію і забезпечити в країні верховенство права/правову безпеку. Найвищі шанси на успіх окремих підприємств лежать у сферах управління якістю, кваліфікації персоналу і строгої орієнтованості на потреби клієнтів.

Екгард Керайн знає тему інтенсивну не з книжок, адже сам є родом із сімейного бізнесу. Експерт багато років займав відповідальні посади у великих компаніях і вже понад 25 років працює приватним підприємцем у сфері бізнес-консалтингу. Близько 10 років фокусується на консультуванні німецьких сімейних підприємств, де проявляються конфлікти. Захід відбувався у межах проекту «Business Events» Громадської Школи Бізнесу.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *