,

Ціль: отримати грант на розвиток бізнесу

Отримати грант «за гарні очі» неможливо – потрібно як слід готуватися. Але й лякатися завчасно немає сенсу. Достатньо зробити кілька нескладних кроків і підготува-ти документи, необхідні грантодавцям для прийняття рішення. Ми підготували для вас кілька рекомендацій, які допоможуть підприємцям збільшити власні шанси на отримання гранту.

1

80 % успіху вашого запиту на грант закладаються ще на етапі відбору донорської організації. Вам варто визначитись із пріоритетами бізнесу чи проекту та підшукати партнера (донора), пріоритети чи цільова аудиторія якого співпадають із вашими. Успішна подача заявки на грант відбувається тоді, коли правильний аплікат належним чином формує коректний запит у відповідний бізнесу чи проекту фонд.

2

Чого б не стосувався ініціатива, на реалізацію якої ви плануєте залучити донорські кошти, ваш проект завжди повинен мати початок та логічне завершення, мету та очікуваний позитивний результат. Будь-який проект має зробити якісний внесок до вирішення тієї чи іншої нагальної проблеми.

3

Ефективність реалізації проекту кожен донор оцінює, зважаючи на нову цінність, якісний та кількісний результат, які будуть досягнуті, якщо ваш проект буде реалізований. Кожен проект – це  історія з обов’язково щасливим кінцем.

4

Перше правило заповнення заявки – не буває занадто дрібної деталізації. Чим більше деталей та кількісних показників ви можете дати на етапі подання заявки, тим більше довіри викликає  проект.

5

Якщо подання заявки передбачає подання бюджету – ціни, зазначені у ньому, мають відповідати середнім ринковим у вашому регіоні. Надмірне «накручування» цін не викликає довіри. Хороший бюджет проекту пояснює суть кожної витрати, і має бути зрозумілим призначення кожної гривні. У бюджет вносять все те, що можна виміряти в коштах.

6

Донора (грантодавця) варто сприймати як партнера – у вас із ним спільні цілі: щоб ініційований за кошти гранту проект був успішно реалізований та досягнув прогнозованих результатів. У цьому буде позитив як для вас, так я для партнерської організації, яка надала грантову підтримку.

Автор: Христина Коваль, керівник міжнародного відділу Клуб Ділових Людей

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *