, ,

«Рецепти успіху» від творців віртуального простору

Якщо ви зайдете на сайт IT компанії Betedo, то розпочніть з рубрики «Команда». Побачите сповнені натхнення молоді усміхнені обличчя. І це не той традиційний «чі-і-і-з», що його промовляють, позуючи. Так вміють усміхатися лише люди, захоплені свою роботою. Вони щиро люблять її, а тому не можуть виконати гірше, ніж на «відмінно» 

Передумови

Все почалося тоді, коли двоє з нинішніх провідних фахівців успішної фірми були ще третьокурсниками «Львівської політехніки». Якщо віддавати данину найбільш часто вживаним журналістським штампам, то тут слід було б написати «звичайними третьокурсниками». Але це не той випадок!

Таки було у тій академгрупі щось не звичайне, яке вже на перших лекціях помітив викладач з предмету «Теорія алгоритмів». І запропонував нестандартний хід – замість просиджувати над самостійною розрахунковою роботою, об’єднатися у команди до 6 осіб і розробити комп’ютерну гру на кшталт змійки, лабіринту, чогось іншого, аж до банальних хрестиків-нуликів включно. Ось так, дитячі забавки стали основою для важливої дорослої справи.

Ідея

Вона об’єднала чотирьох найбільш наполегливих і працьовитих: Андрія Бідочка, Настю Суровцеву та ще двох їхніх одногрупників. Переконавшись, що робота вдається, і вірячи у те, що можна досягти набагато більшого, четвірка вирішила всерйоз займатись розробкою комп’ютерних ігор. Але це було не метою, а лише першим етапом. Бо у перспективі замислили створити свою компанію і братися за щораз більш складні завдання.

Перші кроки

Друзі розподілили між собою обов’язки, щоб кожен займався саме тим, що найбільше подобається і найкраще вдається. Розробили прототип та отримали наприкінці 2014 року залік з предмету. Проте на цьому командна праця не завершилась. Бо нема межі досконалому. І молодий ІТ-квартет наполегливо продовжував розробку своєї гри жанру «tower defense». Так тривало ще місяці два, доки стало очевидним – у такому малочисельному складі не вдасться впоратися з вимогами, які постійно зростають. Тому вирішили відкласти реалізацію ідеї на деякий час, допоки не вдасться сформувати штат здібних виконавців.

Персонал

В стартовому складі пропрацювали ще декілька місяців. А потім у колективі  провели першу заміну і з’явилося двоє нових людей –  молоде подружжя Роман та Анна Бойки.

«А далі впродовж двох років ми змогли збільшити чисельність команди до постійних 15 осіб. – Розповідає Роман Бойко про зростання компанії. – Основний критерій відбору персоналу – жага до здобуття нових знань, наполегливість та ініціативність. Зазвичай до нас приєднувались люди без значного професійного досвіду. Але це не є проблемою. Усім новачкам надаємо допомогу у вивченні нових технологій та здобутті практичних навичок. Обмежень та вимог по віку у нас немає. Основна мета – створити дружний колектив, у якому буде приємно та зручно працювати кожному».

Рух галсами

Вони змінили кут вітрил і почали займатись розробкою вебсайтів. Один з хлопців взявся за пошук проектів, Роман з колегою програмували. А Настя поступово полишала дизайн та все більш активно цікавилась тим, що прийнято називати SEO. Ця англомовна абревіатура знайома лише фахівцям. Дослівний її переклад суперечить нормам української мови. А суть терміну – оптимізація сайту в пошукових системах, тобто, його просування на верхні позиції за підсумками пошуку.

Один з найцікавіших проектів того періоду – додаток на смартфони для торгового центру Південний.

Широта діапазону

Усього перелічити не вдасться. У компанії Betedo охоче беруться за усе нове, ще не звідане. Тому ось лише основне з того, що тут успішно створюють –

програмне забезпечення на замовлення, Android-додатки, ігри з подальшою технічною підтримкою, сайти та їх технічна підтримка. А ще проводять seo-аудит, оптимізацію web-ресурсів, налаштування рекламних компаній в інтернет-мережі.

Партнерство

Характер стосунків у команді дуже простий, доброзичливий. «Поділ на ролі у нас відсутній, об’єднує усіх спільна мета, – наголошує Роман Бойко, – Колектив надзвичайно дружний. У ньому є найкращі друзі, брати та шлюбні пари. Ми часто відпочиваємо разом, відзначаємо свята. Наш девіз: «Не зробив –  ночуєш на роботі». Тому, не зважаючи на товариські стосунки, все що стосується роботи має виконуватися вчасно, якісно та відповідально. І, мабуть, саме тому у переважній більшості випадків так і виконується. Бо соромно підводити близьких товаришів.

Концепція

Вона формулюється дуже просто – вивчення та використання усього найновішого у сфері інформаційних технологій, які допомагають зробити продукт більш якісним та принести якомога більше користі замовнику. Що два тижні команда збирається на нараду. І щоразу кожен з працівників готує доповідь про нову технологію, яку він вивчив.

Назва

Betedo… Абсолютно нечуване раніше слово. Навіть всезнаючий Інтернет не зміг підказати перекладу. То, може, воно якось розшифровується? Так! Але не якось, а дуже оригінально. І в цьому ще один доказ нестандартності мислення цієї насправді креативної команди. Створюючи назву, скористалися використовуваним у літературі прийомом інверсії. Але теж по-своєму. Прочитайте вголос назву по складах у зворотному порядку і тоді почуєте українське «до тебе». Тобто, до тих, для кого готові працювати.

Клієнтоорієнтованість

Зазвичай замовниками Betedo є представники малого те середнього бізнесу. Хоча доводиться співпрацювати і з респектабельними корпораціями. Кожен клієнт, який звертається сюди, може отримати не лише пораду щодо актуальності його замовлення і якісний продукт, а й повну консультацію з питань експлуатації проекту та технічну підтримку. За усю робочу практику, жоден з проектів не завершився невдачею, кожен був виконаний повною мірою та відповідав вимогам замовника.

Далі вгору

У планах компанії – розширення персоналу, підвищення рівня професійного досвіду, створення власних програмних продуктів, відкриття додаткових офісів за межами України. Є тут перші успіхи. Betedo у буквальному розумінні цього слова, відкриває Америку. У Сполучених Штатах вже офіційно зареєстрована і почала діяти філія компанії.

Автор: Роман Боруцький
Джерело: «Ділове слово» №31

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *