Яку воду ми споживаємо?

«Ви не зустрінете тут складних формул чи незрозумілих термінів. Цей ресурс створений для тих, хто бажає зрозуміти, яку воду вони споживають та як покращити її якість у разі потреби», – так зустрічають потенційних клієнтів на сайті хімічної лабораторії «АКВАлаб». Наскільки це важливий бізнес, хто його споживачі і чому актуальна діяльність  такої лабораторії – читайте у коментарях керівника та ідеолога проекту Олени Анатійчук.


«АКВАлаб» – це перша приватна хімічна лабораторія у Львові, де досліджують екологічний стан води. Вона заснована на базі аква-парку «Пляж» два роки тому.

Як виникла ідея створення лабораторії? У мене є дачна ділянка, де кілька років тому бурили свердловину. По завершенню нам провели аналіз води. Для того, щоб дізнатися, чи потрібні фільтри, чи воду можна споживати тощо. Мені надали документ з невідомими цифрами та хімічними формулами. І ніякого висновку, чи ця вода придатна до споживання чи ні. Я вирішила перевірити дані сама в Інтернеті, але ще більше заплуталася. Тоді згадала, що у нас працює хімік в аквапарку, і він мені все докладно пояснив. І саме тоді я зрозуміла, що проект хімічної лабораторії, яка б обслуговувала клієнтів ззовні, дуже актуальний і потрібний.

img_3461

Редакція «Ділового слова» відвідала хімічну лабораторію «АКВАлаб» Екскурсію проводила керівник проекту Олена Анатійчук

У лабораторії зараз працює 5 хіміків. Донедавна ми обслуговували тільки Львівську область, але у нас все частіше з’являються замовлення зі всієї Західної України.

Ми не продаємо фільтри, адже хочемо залишатися максимально об’єктивними.

Ми сертифіковані та маємо дозвіл на проведення аналізу 17 показників. Ми їх сформували у так звані пакетні пропозиції – для природних вод (джерела, криниці, сверд-ловини), центральної мережі, де вода вже пройшла певну обробку, та для басейнів. Відповідно ціни таких послуг – 420, 255 і 490 гривень. Окрім того, кожен показник можна аналізувати окремо.

img_3518

Для того, щоб провести аналіз, потрібно 1,5 л води. Її можна надіслати нам навіть службою доставки. Бажано у пластмасовій пляшці з-під білої води. Воду слід наливати до самого вершечка, щоб був мінімальний контакт з повітрям. Для аналізу потрібно 2 доби. Результати можемо навіть надіслати електронною поштою.

Після завершення аналізу клієнт отримує протокол, де вказані та пояснені показники, норми, резолюція та рекомендації. І все це – «людською» мовою, без складних професійних термінів, незнайомих пересічній людині.

Найчастіші проблеми води – загальна твердість, що погано впливає на роботу побутової техніки (пральні машини, бойлери, котли). Втім, «тверда» вода не шкідлива для здоров’я. Також дуже часто буває великий вміст заліза, а це погано вливає на печінку. Часто трапляються елементи аміачної групи, які свідчать про бактеріальне забруднення. Переважно для таких характерне розміщення біля стічних вод, цвинтарів, сільсько-господарських угідь, які піддобрюють різними хімічними препаратами.

«Люди помилково думають, що вода з криниці обов’язково чиста і корисна»

Нещодавно мали неприємну ситуацію. В одному селі люди почали часто хворіти на різні «печінкові» хвороби. Думали, через радіацію. Після аналізу виявилося, що в їхніх криницях настільки погана вода. Знаєте, в  цьому велика небезпека – люди помилково думають, що вода з криниці обов’язково чиста і корисна. Словом, у тому селі ситуація настільки погана, що слід або завозити нову воду, або ставити потужні фільтри. А ніхто й не підозрював…

«Проблема в тому, що ми з вами живемо одним днем. Ніхто не думає, що буде через 10-20 років. А ситуація може бути плачевною…»

Питання води зараз дуже гостре. В Україні воно не регулюється на державному рівні і може спричинити екологічну катастрофу. Раніше були стандарти та спеціальні служби, які перевіряли, чи дотримуються люди санітарних норм – де розташовані їхні будинки відносно водойм, куди стікають води, яка відстань від житлової
площі до вигрібних ям… Зараз люди роблять, що хочуть.

Закордоном зовсім інша ситуація. До прикладу, у Польщі вигрібні ями закривають на замок. До них мають доступ тільки сертифіковані служби, які систематично проводять очистку.

Насправді, стандартів не так багато і основних з них може дотримуватися кожен. Навіть більше – це його екологічний обов’язок. Йдеться про відстань від криниці до вигрібної ями (не менше 50 метрів), помірне використання хімічних препаратів у сільському господарстві, регулювання стічних вод…

Перед відкриттям лабораторії я досліджувала ринок. Хімічні лабораторії є, але вони, як правило, створюються при компаніях, які продають фільтри. Серед приватних і незалежних – ми чи не єдині.

У наших планах – врегулювання питання придатної для споживання води на державному та законодавчому рівнях. Потрібно організовувати служби, які би це все  контролювали.

Наразі рано говорити про вагомий вклад у збереження довкілля всієї країни. Але ми до цього прагнемо, і це в наших стратегічних планах. Хочемо до цієї проблеми привернути увагу всієї громадськості.

Проблема в тому, що люди живуть одним  днем. Це зрозуміло чому. За пірамідою потреб Маслоу, не можна думати про далекоглядні цілі, якщо ти не знаєш, чи вистачить в тебе грошей на вечерю. Ну, це образно кажучи. Через це за 10-20 років можуть статися незворотні процеси. Тому ми хочемо розповідати про проблему чистої води. Ми дуже раді, що ви про це пишете.

Довідка:
Інформація з сайту компанії: «АКВАлаб» – перша у Львовісертифікованахімічналабораторія, фахівціякоїзроблять для вас хімічнийаналіз води якісно та швидко».
Лабораторія проводить аналіз води за такими показниками: рН, кольоровість, аміак, нітрити, нітрати, мідь, окислюваність, твердість загальна, гідрокарбонати, сухий залишок, хлориди, загальний залишковий хлор, активний залишковий хлор, смак, запах, алюміній, сульфати, залізо. Якість діяльності підтверджена свідоцтвом про атестацію, яке знаходиться у вільному доступі на сайті компанії.

Автор: Ірина Таран

Сподобалася стаття? Залиште коментар.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідьВаша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *